pondělí 9. září 2019

Staré vzorce chování

Tento víkend jsem si znovu prošel kurzem "Klíč k životu III.", jako účastník, a lépe jsem tam porozuměl tomu, jak fungují staré vzorce chování. Tak se o to chci s vámi podělit.

Kdysi v minulosti se mi stalo (není důležité kdy), že jsem selhal v konfrontaci s někým. A pak se to stávalo znovu a znovu. A tak jsem si vytvořil strategii, jak se konfrontaci vyhnout. Byl to útěk. Naučil jsem se vyhýbat se konfrontacím. Tak jsem se ale stal „kořistí“. Měl jsem vlastně 2 strategie a obě byly extrémní. Jedna byla útěk a druhá byla opačná, silná agrese, boj o život, které jsem se ale raději vyhýbal. Ta probíhala jen v představách. Měl jsem sny, kdy jsem někoho mlátil a chtěl jsem ho ze strachu o život umlátit, ale nešlo to.
Dostal jsem se tak daleko, že jsem díky tomu přišel o všechno a ještě jsem na sebe nabral dluhy, které ani vůbec nemusely být moje. Tak silné to bylo.
Jenže tato strategie, tento můj starý vzorec se stal nevědomým, a tak ho vlastně žiju dodnes, i když už dávno nemám problém ustát nějakou tu konfrontaci.  Neustále se nevědomě konfrontacím vyhýbám a tak se mi nedaří řešit věci, které potřebuji řešit.
Tento víkend jsem tento vzorec odkryl. Byla v něm ukrytá ohromná síla, 15 minut mi silně vibrovalo celé tělo, jak se to uvolňovalo. Musím podotknout, že ale za sebou mám přes deset let práce s Klíčem, takže se dostávám hlouběji než někdo, kdo je na začátku. Kam mě to teď posune ještě nevím, na to je moc brzo, ale byla to síla!
Naše staré vzorce nás silně ovládají, berou nám spoustu energie a my nemůžeme žít svůj současný potenciál, žijeme stále ten minulý, kdy jsme neměli sílu něco zvládnout, i když už jí teď máme. A celé je to nevědomé.
Jsem vděčný za Klíč k životu, který mi umožní si tyhle věci zpracovat. Měl jsem i další zajímavé zážitky na trojce, ale o tom povyprávím až na čtyřce Klíči.

21.-22.9. nás čeká Klíč IV. V Radlické, těším se na vás! Vítáni jsou i opakující, jen dejte vědět, že dorazíte. Jo a ještě připomínám seminář „Hněvy http://www.janpeterka.cz/seminare_klic.htm “. Je to velké téma a otevíráme ho i na Klíči IV.

Počítejte s tím, že se při této práci potkáváte s pocity, které vám nejsou příjemné. Je to přesně to, co nechcete zažívat. Proto se tomu v životě snažíte vyhnout skrze různé strategie. A při klíči se to vynořuje a není možné se tomu vyhnout, jen vědomě. Proto je to někdy tak  těžké a nechce se vám do toho. Jiná cesta posunu ale není. Buďto si tím projdete takto, nebo vám to život naservíruje jinak, tak jako mě.

Takže odvahu, trpělivost a vytrvalost! A neslibuji vám, že přijdete do nebe, ale můžu slíbit, že se bude rozšiřovat vaše vědomí a budete vědoměji prožívat svůj život. Naše duše touží po prožitcích všeho druhu, po objevování, prožívání, poznávání. A je na nás, jestli si to dokážeme užívat a nebo jestli to bude skrze utrpení. O tomto víkendu jsem se dostal k tomu, že i bolest může být laskavá. Je to o nás, jak se k ní postavíme.

Mějte se krásně!

Jan

Žádné komentáře:

Okomentovat